Виховна година

                               




                          

В 5 кл. проведено  перегляд інформаційного  вісника  " День спротиву, Крим - це Україна" 


25 лютого День української жінки — це неофіційне свято, яке відзначається 25 лютого. Його започаткували у 2023 році як альтернативу радянському 8 березня, щоб вшанувати силу, незалежність і внесок українок у розвиток суспільства. Дата вибрана на честь дня народження Лесі Українки (25 лютого 1871 року) — видатної поетеси, письменниці та громадської діячки, яка стала символом незламності українського духу.

Виховна година до Дня української жінки: " Берегиня, господиня, чарівність та незламність" 






24 лютого – День повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Проведеня години спілкування в 5 класі: " Три роки боротьби і незламності"





                       21 лютого - Всеукраїнський день рідної мови

                           Виховна година  в 5 класі : " Рідна мова-  скарб нашої нації"










20 лютого 2025 року минає 11 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані. Крім того, це 11 років від початку російської агресії. Тож пам'ять про подвиг Небесної Сотні у 2025 році вшановуємо під гаслом: «Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває».
                           


                                               15 лютого

День пам’яті воїнів - інтернаціоналістів


День пам’яті воїнів - інтернаціоналістів
Найгостріший спосіб або спроба вирішення виникаючих протиріч у поглядах, інтересах або цілях наших спільних взаємин може викликати конфлікт. І добре, коли цей конфлікт можна вирішити мирним, дипломатичним шляхом. Коли це перестає бути можливим, більш того, ситуація стає вкрай загрозливою для обох сторін, виникає необхідність силового рішення проблеми. Це на жаль властиво як для простих людських взаємин, так і для відносин між цілими спільнотами, державами.
Як і окремо взята людина, устрій держави не відрізняється. У будь-якої держави є свій напрямок, свій світогляд, свої сили, коло друзів і критиків, ряд доступних ресурсів, які вона спрямовує на ті чи інші потреби. У кожної держави є своя армія, яка переважно використовується для захисту цього суспільства від небажаних загроз.
Година спілкування на тему: "  Вшанування пам'яті, події в Авганістані"





              19 Лютого - День Державного Герба України

Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який  має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.

Тризуб має тисячолітню історію, починаючи з князівського роду Рюриковичів. Цікавим фактом є те, що з часів Української Народної Республіки Тризуб був затверджений Державним Гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії. 


Проведення Виховної години в 5 кл. "  Наш Герб  Тризуб- в ньому наша  сила, воля й Перемога" 



                     

                                                   

                            29  Січня  Бій  під Крутами.

                                Бій під Кру́тами — битва, що відбулася 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Кру́ти, за 130 кілометрів від Києва.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним (за іншими джерелами 6-тисячним) підрозділом совєтсько-россійської "красной ґвардіі" під командуванням "есера" міхаіла муравйова та загоном із козаків «Вільного козацтва» і київських курсантів, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці Української Державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Совєтсько-россійські загарбники втратили боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ "красной ґвардіі" муравйова прийшлося не залізничним шляхом, як задумувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський Мир, який врятував молоду українську Державність.

 В 5 класі провели:  Історичний урок:  " Пам'ятаємо -  Подвиг курсантів - Бій під Крутами"  Завжди.
                                                  



                                                          

                                                                


     
27 січня - День пам'яті жертв Голокосту: як ця трагедія торкнулася України 27 січня вшановуємо пам'ять жертв Голокосту – однієї з найжахливіших трагедій в українській історії. Голокост - вісім букв жаху та болю; так називають скоєний під час Другої світової війни геноцид євреїв та інших уразливих соціальних груп.









                                                           22 січня День Соборності України


Щороку 22 січня українці всього світу відзначають День Соборності та Свободи України, вшановуючи світлу пам’ять про українських патріотів, що протягом віків боролися за свободу та соборність Української держави.

У січні 1918 року була проголошена Українська Народна Республіка, а на територіях, що входили до Австро-Угорської імперії, була заснована Західноукраїнська Народна Республіка. У грудні 1918 року лідери обох держав в українському місті Фастові підписали акт об’єднання українських земель.

22 січня 1919 року цей договір, що увійшов у історію як «Акт злуки», був обнародуваний у Києві на Софійській площі.

Це державне свято символізує єдність всіх українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти цілісність та незалежність, акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

З учнями  5 класу проведено виховну годину : "  День єдності, соборності та непереможності" 




                                                             


                                                                       





16 січня Україна вшановує пам'ять захисників Донецького аеропорту. 244 дні кіборги попри щоденні ворожі штурми тримали свої рубежі: з 26 травня 2014 по 23 січня 2015. Їхня історія – про велику відвагу, честь і гідність. 
Проведено виховну годину в 5 кл. " Незламні Кіборги- Пам'ять житиме вічно" про мужність Кіборгів - захисників Донецького аеропорту" 


                                                     




Виховна година  в 5 класі на тему: "  Вплив тютюнопаління на здоровя людини" 






    15 Листопада проведено в 5 класі   Виховну годину  на тему: " 1000 днів стійкості, 1000 днів незламності,  1000 днів мужності" .   

19 листопада ми згадуємо сумний день - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Тдячність українським захисникам, волонтерам, лікарям.
     

 – 1000 днів війни це:

-1000 днів стійкості

-1000 днів мужності

-1000 днів єдності

 - 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.

 – 1000 слів вдячності.

  •         

 Майже три  роки, що промайнули, видалися найважчими в історії нашої незалежної країни. Тисячу днів ми знаємо, що таке повномасштабна війна.



                             Виховна  онлай-година "Правила поведінки учнів під час карантину"




Проведення інструктажу з "Безпеки Життєдіяльності" та "Правила дорожнього руху на святкові дні"
       






                                                 22 - Квітня Всесвітній День Землі






                           
                                        26  КВІТНЯ- День Чорнобильській                                                          катастрофі
                           Виховна онлайн-година "Пам'ятаємо"



        


                                   16 Травня-День святкування "ДНЯ                                            ЄВРОПИ" в Україні

                           Виховна година на тему: "УКРАЇНА-                                             СЕРЦЕ  ЄВРОПИ"







                               18 ТРАВНЯ- день Вшанування жертв                                                    геноциду 
                        Кримськотатарського  народу"

                                                       "Ми пам'ятаємо"


                                          

Немає коментарів:

Дописати коментар